تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


تکلیف وزارت علوم برای تعیین وضعیت بورسیه های ممنوع التحصیل


سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، از غیبت وزیر علوم و تعیین تکلیف بورسیه های ممنوع التحصیل، در جلسه عصر امروز خبر داد.

عبدالوحید فیاضی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مهمترین جزئیات جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اعلام این خبر، درباره غیبت فرجی دانا وزیر علوم گفت: قرار بود امروز وزیر علوم در جلسه کمیسیون آموزش حضور یابد اما غیبت کرد که موجب ناراحتی و البته کمی بلند صحبت کردن رئیس کمیسیون شد.
وی ادامه داد: معاونان پارلمانی و دانشجویی وزیر علوم، در این جلسه حاضر و پاسخگوی سوالات شدند.
به گفته سخنگوی کمیسیون آموزش، اعضای کمیسیون از مجتبی صدیقی – رئیس سازمان امور دانشجویان درباره وضعیت ممنوع التحصیل شدن دانشجویان بورسیه که دارای معدل پایین بودند سوالاتی پرسیدند.
فیاضی افزود: صدیقی اعلام کرد که برخی از این بورسیه به واسطه رانت و بدون شرایط، برای تحصیل در داخل و خارج از کشور بورسیه شده بودند که مشخص شده است ۹۰۰ نفر از میان این افراد مربی هستند.
عضو کمیسیون آموزش درباره تصمیم نهایی در خصوص بازگشت این بورسیه ها به تحصیل از مکلف شدن وزارت علوم در خصوص تعیین تکلیف پرونده این افراد خبر داد و اظهار داشت: وزارت علوم مکلف شد طی دو هفته آینده گزارشی از وضعیت آن دسته از بورسیه ها که مشکلی خاصی ندارند، ارائه داده و شرایط ادامه تحصیلشان را فراهم آورد.
به گفته وی، وزارت علوم همچنین ملزم شد پرونده بورسیه های فاقد شرایط را برای کمیسیون آموزش ارسال کند.
به گزارش مهر، چندی پیش برخی مسئولان وزارت علوم اعلام کردند که در دولت قبلی نزدیک به ۳ هزار نفر از طریق بورس قصد ادامه تحصیل داشتند اما فاقد شرایط حداقلی برای تحصیل در دانشگاههای داخل و خارج بودند.

كد خبر:21209
منبع خبر:خبرگزاری مهر
تاريخ خبر:1393/02/21