تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


معاون آموزشی وزارت بهداشت/ تعیین ظرفیت پذیرش دانشجو بر اساس اعلام نیاز دانشگاه ها


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران:معاون آموزشی وزارت بهداشت گفت: ظرفیت پذیرش دانشجویان علوم پزشکی بر اساس اعلام نیاز دانشگاه ها انجام می شود.
 دکتر سید امیر محسن ضیایی معاون آموزشی وزارت بهداشت، در هفتاد و ششمین اجلاس رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، گفت: نظام آموزش علوم پزشکی باید در خدمت نظام سلامت باشد.
وی خلق منابع جدید، بهره وری بالا و عدم وابستگی به منابع عمومی را از برنامه های معاونت آموزشی اعلام کرد و بیان داشت: باید با اتخاذ راهکارهایی از جمله افزایش بهره وری، کمبود اعتبارات را جبران کنیم، زیرا 70 درصد اعتبارات این حوزه صرف حقوق اعضای هیات علمی می شود.
دکتر ضیایی افزود:تعداد کل دانشجویان روند رو به رشد داشته و در طول پنج سال تحصیلی اخیر نزدیک به 41% افزایش داشته است. همچنین در سال تحصیلی 92-91 سهم دانشجویان دکترای حرفه ای و تخصصی، فوق تخصصی و فلوشیپ از کل دانشجویان به 40% رسیده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت، در بخش دیگری از سخنان خود، از آماده بودن سند جغرافیایی آموزش پزشکی خبر داد و گفت: تدوین این سند به زودی نهایی و ابلاغ می شود.
وی با اعلام برخی از مشکلات حوزه آموزش علوم پزشکی از روسای دانشگاههای علوم پزشکی خواست با همکاری و همراهی در رفع این مشکلات تلاش نمایند.
وی از تعیین 10 سیاست اصلی آموزشی و تدوین 14 برنامه کوتاه مدت در بخش آموزش پزشکی و همچنین از واگذاری برخی امور آموزشی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور خبر داد.
دکتر ضیایی در ادامه،پشتیبانی از برنامه های مصوب ونگاه به بخش آموزش به عنوان یک ماموریت اصلی دانشگاه - راهبری اکادمیک دانشگاه - اعتدال در تصمیم گیریها ،شایسته سالاری بخصوص در جایگاههای آکادمیک، سهیم کردن ذینفعان در آنها به عنوان یک سازمان آموزش پذیر را از جمله انتظارات از روسای دانشگاهها ی علوم پزشکی عنوان کرد.
كد خبر:21211
منبع خبر:روابط عمومی وزات بهداشت
تاريخ خبر:1392/12/24