تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام برگزار شد:

همایش استانی هیات های اجرایی جذب دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی استان ایلام


همایش استانی هیات های اجرایی جذب دانشگاهها و موسسات اموزش عالی استان ایلام روز دوم آذز ماه ۱۳۹۵ در دانشگاه ازاد اسلامی واحد ایلام برگزار شد.


در ابتدای جلسه ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام اظهار داشت که  این واحد دارای ۲۲۷ عضو هیات علمی است که ۵۱ نفر آن مربی، ۷۱ نفر استادیار، ۶نفر دانشیار، یک استاد تمام و ۹۸ نفر دانشجوی بورسیه می باشند.
سپس جناب آقای دکتر کی نژاد رئیس محترم هیات عالی جذب اظهار داشتند که با توجه به اشباع ظرفیت جذب در دانشگاههای دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی می تواند با عنایت به ظرفیت های خالی و نسبت استاد به دانشجو در جذب افراد متخصص و با کیفیت اقدام موثری انجام داده و تصریح کرد که بمنظور استفاده از ظرفیت اساتید دانشگاه های استان می توانند با برنامه ریزی و هماهنگی برای مقاطع مختلف و توزیع مناسب رشته ها تربیتی اتخاذ نمایند تا رشته های موازی در دانشگاه حذف و نسبت به ایجاد رشته های جدید با توجه اسناد بالا دستی  و نقشه جامع علمی کشور و آینده نگری اقدام نمایند.
وی همچنین موضوع تقلب در مقالات علمی در نشریه نیچر را نیز یک بزرگ نمایی و اقدام سیاسی دانست که هدف آنرا خدشه دار کردن پیشرفت علمی کشور بیان نمود.
در ادامه جلسه اعضای حاضر ضمن ارائه آمار جذب و چگونگی روند آن در دانشگاه¬ها به طرح مباحثی چون:  نبودن مجوز استخدامی و ردیف بودجه، اشکالاتی در سامانه نور رضوی، ساماندهی حق التدریس ها، تدوین استاندارد های جذب ، آموزش کارشناسان جذب و آشنا نمودن آن به مقررات و آئین نامه ها، سقف پائین بودجه حقوق برای اعضای هیات علمی پزشکی، نبودن تفاوت حقوقی بین اعضای هیات علمی مناطق محروم با مناطق برخوردار پرداختند

    
كد خبر:38447
منبع خبر:دبیرخانه هیأت عالی جذب
تاريخ خبر:1395/09/29