تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


اولویت جذب اعضای هیات علمی در دانشگاههای دولتی و غیرانتفاعی


برنامه جذب به ویژه برای دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب با آنها خواهد بود.
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم گفت: برنامه جذب به ویژه برای دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب با آنها خواهد بود.
وی افزود: بعد از اعلام نیاز دانشگاه‌ها، اداره کل بورس سازمان امور دانشجویان و مرکز نظارت آموزش عالی نیازهای اعلام شده را بررسی و بعد از طی فرایندی، آنها را منطبق با قوانین، مقررات و نیازهای موجود، اصلاح کرده و نیازهای اصلی را مشخص می کنند.
وی به نسبت دانشجو به استاد در کشور اشاره کرد و گفت: این نسبت هم اکنون ۱به ۲۴ است که باید برای رسیدن به ایده‌آل آن که ۱ به ۱۳ در سطح بين المللی است تلاش کنیم و تا رسیدن به این نسبت همواره نیازمند به جذب هیات علمی هستیم.
رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در ادامه تصریح کرد: برنامه جذب خصوصا برای دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی تغییر نمی کند و با توجه به ازدیاد فارغ التحصیلان دکتری، اولویت جذب با آنها خواهد بود.
وی با اشاره به وظیفه خطیر مرکز جذب وزارت علوم و با بیان اینکه باید امانتی را که بر عهده ما سپرده شده است، با بی طرفی کامل حفظ کنیم، افزود: ما به هیچ جناحی وابسته نیستیم و تنها جهت گیری ما جهت گیری اصولی و اعتقادی است.
 
 
 
 
كد خبر:39990
منبع خبر:دبیرخانه هیأت عالی جذب
تاريخ خبر:1395/02/19