تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


تمهیدات وزارت بهداشت برای تقویت کادر علمی دانشگاه‌های مناطق محروم


باید با مساعد‌ت و راهنمایی مجلس و سازمان مدیریت راهکارهایی برای جبران کمبود اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های کمتر برخوردار وزارت بهداشت طراحی شود.
رییس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت با اشاره کمبود کادر علمی در برخی رشته های بالینی دانشگاه‌های مناطق محروم و کمتر برخوردار گفت: باید با مساعد‌ت و راهنمایی مجلس و سازمان مدیریت راهکارهایی برای جبران کمبود اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های کمتر برخوردار وزارت بهداشت طراحی شود.
دکتر سید علی حسینی در گفت و گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران( ایسنا)، با اعلام این مطلب اظهار کرد: وزارت بهداشت در سال ۹۴ دو فراخوان جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی اعلام کرد که قرار شد در فراخوان اول( منتشر شده در ماههای شهریور و مهر) ۱۲۷۶ نفر و در فراخوان دوم ( ماههای بهمن و اسفند) حدود ۱۳۰۰ نفر عضو هیات علمی جذب وزارت بهداشت شوند. در حال حاضر نیز ۷۰۶ نفر از فراخوان اول به طور کامل جذب دانشگاه‌ها شده اند.
وی در ادامه تصریح کرد: معمولا پروسه جذب اعضای هیات علمی در وزارت بهداشت نیازمند حدود ۴ تا ۶ ماه زمان است و اقدامات لازم برای استخدام تمام کسانی که فراخوان جذب آنها در سال ۹۴ اعلام شده در دانشگاه و هیات مرکزی جذب وزارت بهداشت در حال انجام است. این افراد برای سال تحصیلی ۹۵ به عنوان اعضای جدید‌الااستخدام به مجموعه اعضای هیات علمی وزارت بهداشت اضافه خواهند شد.
كد خبر:39991
منبع خبر:ایسنا
تاريخ خبر:1395/03/26