تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


برنامه آمایش سرزمینی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی


امسال دو هزار نفر به اعضای هیات علمی وزارت بهداشت اضافه خواهند شد.
رئیس مرکز امور هیات علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با فراخوانی که از اسفندماه سال گذشته آغاز شد که تا ماه‌های آینده نیز ادامه خواهد داشت، امسال دو هزار نفر به اعضای هیات علمی وزارت بهداشت اضافه خواهند شد.
دکتر سید علی حسینی در گفت‌وگو با ایسنا، در حاشیه همایش هیات‌های امنا و ستاد پایش برنامه عملیاتی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های منطقه ۹ آمایشی کشور که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شد، از وجود ۱۸ هزار هیات علمی رسمی و پیمانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و عنوان کرد: حدود پنج هزار هیات علمی در قالب ضریب کار در دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد فعالیت می‌کنند و از سال ۹۲ تاکنون نیز حدود ۱۳۰۰ نفر به اعضای هیات علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اضافه شده است.
برنامه آمایش سرزمینی که منابع مختلف برنامه‌ریزی را در کشور مدیریت می‌کند، با پیشنهاد وزارت بهداشت به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسید تا این برنامه مدیریت نحوه توزیع و عدالت محور شدن آموزش عالی نظام سلامت در کشور را بر عهده گیرد.
حسینی ادامه داد: بر اساس این برنامه کشور به ۱۰ منطقه آمایشی تقسیم شد تا منابع و ماموریت‌های مختلف در نظام سلامت، نحوه تربیت نیروی انسانی، کیفیت و کمیت آنان و ارتقای آموزش عالی در نظام سلامت سازماندهی شود. وی تصریح کرد: ما در وزارت بهداشت به این نتیجه رسیدیم که دانشگاه‌ها می‌توانند بر اساس ظرفیت‌های منطقه‌ای، بومی و نیروی انسانی متبحری که دارند، در مناطق مختلف کشور ماموریت‌های خاصی را بر عهده بگیرند و تمام دانشگاه‌ها در یک راستا با ماموریت‌های مشترک حرکت کنند. به عبارت دیگر دانشگاه‌ها  به صورت تخصصی‌تر در این برنامه عمل خواهند کرد و از تمرکززدایی و موازی‌کاری عملکرد آن‌ها با یکدیگر کاسته می‌شود.
كد خبر:39994
منبع خبر: برنامه آمایش سرزمینی
تاريخ خبر:1396/02/12