تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دویست وششمین جلسه هیأت عالی جذب


دویست و ششمین جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، روز سه‌شنبه ۱۷/۱۱/۱۳۹۶ به ریاست دکتر محمدعلی کی‌نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر کی‌نژاد در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر گفت: برخی متقاضیان راتبه "بورسیه" وقتی که در یک مرکز آموزشی و پژوهشی موفق به جذب نمی‌شوند، این عدم موفقیت به سایر مراکز هم تسری پیدا می‌کند و مراکز هم به استناد نظر مرکز آموزشی و پژوهشی قبلی، این فرد را جذب نمی‌کنند.
   وی افزود: حفظ کیفیت در مراکز آموزشی و پژوهشی نباید مانع جذب این افراد شود و اگر فردی در مقطع کارشناسی معدل مطلوب نداشت ولی در مقطع تحصیلات تکمیلی وضعیت بهتری داشت باید بتواند جذب شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در این زمینه سعی داریم تا مشکلات بودجه را نیز برطرف کنیم.مراکز پژوهشی می توانند با جذب متقاضیان هیأت علمی بلا تکلیف ، دانشگاهها را یاری نمایند.
  پس از سخنان دکتر کی‌‌نژاد نمایندگان تعدادی از مراکز پژوهشی کشور به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند که اهم آن به شرح ذیل است: رعایت شأن مراکز پژوهشی در روند جذب و در نظر گرفتن مواردی برای جذب فوق‌العاده افراد دارای مدارج علمی عالی.
رئیس هیئت عالی جذب ادامه داد: در برخی از موارد هیئت امنای مرکز پژوهشی می‌تواند موارد را حل‌وفصل کند.
دکتر جواد محمدی، دبیر هیئت عالی جذب هم در این جلسه گفت: روند جذب اعضای هیئت علمی از فراخوان تا جذب نباید بیشتر از ۴ ماه و نیم باشد و هیئت‌های مرکزی جذب موظف هستند به این موضوع نظارت کنند.
وی افزود: هم اکنون حدود ۲هزار نفر روند جذب را اجرا و راهبری می‌کنند و این موجب شده تا روند جذب تسریع شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: اگر بعد از ۲۰ روز، پاسخ استعلام نهادهای ذیربط وصول نشد، هیئت اجرایی می‌تواند روند جذب را ادامه دهد.
   در این جلسه مقررشدرئیس پژوهشگاه دانشهای بنیادین کارگروهی متشکل از روسای پژوهشگاههاو وزارت علوم تشکیل داده تا نسبت به تدوین معیارهای پژوهشی به منظور جذب اعضای هیأت علمی پژوهشی اقدام و برای تصویب نهایی به هیأت عالی جذب ارسال نمایند. در ادامه جلسه تعدادی از اعضای هیأتهای اجرایی جذب و کارگروههای صلاحیت عمومی دانشگاهها و موسسات پژوهشی جندی شاپور دزفول، صنعتی نوشیروانی بابل، مجتمع آموزش عالی سراوان تأیید صلاحیت شدند.
كد خبر:41578
منبع خبر:دبیرخانه هیأت عالی جذب
تاريخ خبر:1396/11/17