تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دویست و هفتمین جلسه هیأت عالی جذب


جلسه ۲۰۷ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد و با حضور رؤسای دانشگاه‌های تهران، روز سه‌شنبه ۱۵/۱۲/۱۳۹۶ در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
   به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی دکتر کی نژاد در ابتدای این جلسه گفت: خوشبختانه بودجه متمرکز جذب بعد از دو سال در بودجه سال ۱۳۹۷ لحاظ شده است.
وی افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» سعی شده مشکل افراد دارای راتبه "بورسیه" برطرف شود ولی هنوز مشکلاتی وجود دارد.
   عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در زمینه اختصاص ردیف جذب هم با سازمان برنامه‌وبودجه و سازمان اداری و استخدامی در حال مذاکره هستیم.
در ادامه جلسه، دکتر جواد محمدی دبیر هیئت عالی جذب گزارشی در مورد نحوه تکمیل فرم ارزیابی شخصیتی اعضای هیئت‌های علمی دانشگاه‌ها ارائه داد.
  وی گفت: این برگه‌های ارزیابی بر اساس معیارهای حرفه‌ای منطبق با موازین شرعی و قانونی تنظیم شده و در صورت تکمیل دقیق این فرم‌ها، یک نمای کلی از شخصیت متقاضیان عضویت در هیئت علمی به دست خواهد آمد.
  پس از سخنان دبیر هیئت عالی جذب، اعضاء به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن به شرح ذیل است: استانداردسازی سؤالات فرم‌های ارزیابی، رعایت اختصار در طرح سؤالات، توجه به تفاوت‌های رشته‌های تحصیلی در ارزیابی، دسته‌بندی سؤالات و محتوای فرم‌های ارزیابی با توجه به پایه علمی اعضای هیئت علمی، توجه به سلسله‌مراتب اداری در این زمینه، انعطاف‌پذیری ارزیابی با توجه به راهکارهای مختلف آن و حفظ جایگاه، بررسی صلاحیت‌های عمومی.
پس از ارائه نظرات اعضاء دکتر کی نژاد رئیس هیأت عالی جذب طی سخنانی گفت: اختیار تام در جذب بر عهده هیئت‌های اجرایی دانشگاه‌ها و مرکزی جذب است.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ادامه جلسه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی گزارشی از وضعیت جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه‌های تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه شد.
در این گزارش با اشاره به تعداد درخواست‌های واصل‌شده در ۵ فراخوان جذب اخیر، آماری از تعداد درخواست‌های در حال بررسی، پذیرفته شده و رد شده نیز ارائه شد.
در این گزارش بر هوشمند شدن سامانه فراخوان جذب تأکید شد.
در بخش دیگری از گزارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به برخی از ضعف‌های روند جذب، راهکارهایی برای رفع این ضعف‌ها ارائه شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان جلسه نیز با توجه به درخواست دانشگاه جامع علمی کاربردی برای تکمیل هیئت‌های اجرایی جذب در سطح استان‌ها، مقرر شد تا اعضای هیئت‌های اجرایی دانشگاه‌های دیگر در استان‌ها باید در هیئت‌های اجرایی دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان‌ها عضو شوند.
 
همچنین تعدادی از اعضای کارگروه و هیئت اجرایی جذب دانشگاه ارومیه، دانشگاه اردکان، دانشگاه اهواز، دانشگاه فسا، دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان، دانشگاه خلیج‌فارس، دانشگاه منابع طبیعی و کشاورزی گرگان، دانشگاه اراک، دانشگاه صنعتی اراک، دانشگاه جهرم، دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دانشگاه علوم پزشکی همدان و دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه موفق به کسب موافقت اعضای هیئت عالی جذب شدند.
 
كد خبر:41752
منبع خبر:دبیرخانه هیأت عالی جذب
تاريخ خبر:1396/12/15