تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


جلسه 209 هیأت عالی جذب


جلسه ۲۰۹ هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، روز سه‌شنبه 1397/2/18 به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه به پیشنهاد وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خانم دکتر شهربانو نخعی، آقایان دکتر محمد شریف‌زاده، دکتر سید مصطفی شریفیان، دکتر عبدالرحمن رستمیان، سید علی حسینی، محمود کاظمی برای عضویت هیأت مرکزی جذب این وزارتخانه انتخاب شدند.
در ادامه جلسه، دبیر هیأت عالی جذب به آمارماندگاری پرونده ها در دانشگاه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اشاره نمودند. رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم نیزدر پاسخ گفتند: با روسای دانشگاه‌ها در حال پی‌گیری و بررسی تسریع در فرایند جذب می‌باشند. در ادامه رئیس هیأت عالی جذب تأکید کرد براساس روح مصوبه ۶۰۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی،گروهها و دانشکده ها در امر جذب می‌توانند مشاوره دهند. لذا می‌توان از ایشان در هیأت اجرایی جذب حسب مورد دعوت صورت گیرد. همچنین مقررشد کمیته تجدید نظر  و یا رسیدگی به شکایات توسط هیأت مرکزی جذب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شود.
در ادامه جلسه، دبیر هیأت عالی جذب به استخراج شاخصهای ارزیابی دانشگاهها از منظر اجرای فرآیند جذب  در وزارتین و دانشگاه آزاد در راستای اجرای اسناد بالا دستی اشاره نمودند و مقررشد این شاخصها در جلسه آتی بررسی شود.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، بررسی نحوه توزیع بودجه جذب  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۹۶ دستور بعدی جلسه هیئت عالی جذب بود که گزارش مزبور قرائت شد. در ادامه اعضای جلسه خواستار واگذاری توزیع این بودجه به مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم شدند.
در ادامه جلسه، نماینده سازمان اداری و استخدامی گزارشی از مجوزهای داده شده برای جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از جانب این سازمان ارائه کرد.ایشان اظهار نمودند بر اساس نسبت استاد به دانشجو و قانون برنامه ششم توسعه مجوزها توزیع می شد که از ۱۲۰۰۰ مجوز در اختیار وزارت علوم ۵۰۰ مجوز هنوز استفاده نشده است و اجازه تخصیص ۷۰۰ مجوز در سال ۹۶ داده شده است. برای نخبگان نیز دردونوبت دو مجوز ۱۰۰ تایی بنا به نیاز صادر شده است.
كد خبر:41956
منبع خبر:دبیرخانه هیأت عالی جذب
تاريخ خبر:1397/02/18