تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دویست و سی امین جلسه هیأت عالی جذب


اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز سه‌شنبه 24/2/1398 به ریاست دکتر محمدعلی کی نژاد در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
دویست و سی امین جلسه هیأت عالی جذب اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز سه‌شنبه 24/2/1398 به ریاست دکتر محمدعلی  کی نژاد در محل دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.
در ابتدای جلسه پیش از دستور موضوع شکوائیه تعدادی از متقاضیان جذب دانشگاههای علوم پزشکی در خصوص کاهش سن متقاضیان جذب از 45 سال به 40 سال مطرح  شد و پس از بحث و بررسی مقرر شد برای بررسی کارشناسی به کارگروه بررسی ویژه هیأت ارسال و نتیجه به هیأت عالی جذب منعکس شود. در ادامه جلسه مقرر شد اعضای هیأت علمی پیمانی در صورت درخواست انتقال ابتدا موافقت مبدا را بگیرند در صورت تمایل مبدا، اقدام به اخذ توافق مقصد نمایند. در این جلسه موضوع بررسی اصلاح هرم اعضای هیأت علمی دانشگاهها از نظر مرتبه علمی و جنسیت مطرح و با توجه به اینکه روند فعلی تبدیل وضعیت ها و ارتقای علمی و ارتقای شغلی در آینده مشکلات عدیده ای به وجود خواهد آورد، فلذا مقرر گردید با وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی مکاتبه شود تا پیشنهاد شان در این خصوص گرفته شود. ضمنا مقررشد با وزارت علوم مکاتبه شود تا طرح نقشه راه جذب اعضای هیأت علمی و تشکیل درختواره دانشی کشور برای هر دانشگاه به دبیرخانه هیأت عالی جذب پیشنهاد شود. در این جلسه مقررشد طرحی برای جذب و نگهداشت اعضای هیأت علمی به هیأت عالی جذب پیشنهاد شود تا  طی گزارشی برای شورایعالی انقلاب فرهنگی ارسال شود. همچنین مقررشد وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی تا دو هفته آینده وظیفه هیأتهای مرکزی و اجرایی جذب را در راستای تحقق گام دوم انقلاب پیشنهاد کنند. در همین راستا دبیر هیأت عالی جذب 7 مورد پیشنهادی رئیس مرکز جذب اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در خصوص تحقق گام دوم انقلاب که می بایست در فرم صلاحیت عمومی لحاظ می شد قرائت نمودند. در ادامه رئیس هیأت عالی جذب پیشنهادات اعضای  هیأت اجرایی دانشگاه صنعتی شریف در خصوص فرم صلاحیت عمومی  به همراه دستورالعملهای آن را بررسی کردند. در پایان جلسه تعدادی از اعضای هیأتهای اجرایی جذب و کارگروههای صلاحیت عمومی دانشگاههای  فرهنگیان، مجتمع آموزش عالی اسفراین، کوثر، بجنورد، قم، منطقه 1 تهران،  البرز، منطقه 6 تهران، خوارزمی، علوم پزشکی زنجان و کرمان تأیید صلاحیت شدند.
 
 
كد خبر:43216
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1398/02/24